Top 2000 Stembus komt donderdag naar Den Haag

1 December 2025, 08:21 uur
Den Haag & Regio
mainImage
NPO

NPO Radio 2 staat deze week volledig in het teken van de Top 2000 Stemweek. Muziekliefhebbers uit heel Nederland kunnen tot en met maandag 8 december hun stem uitbrengen op maximaal 35 favoriete nummers via de website van de zender. Daarnaast rijdt de bekende Top 2000 Stembus door het land om stemmen op locatie op te halen.

De tour van de Stembus start vandaag in Wildlands Adventure Zoo in Emmen. Vervolgens doet de bus onder meer Groningen, Amersfoort en Raalte aan. Komende donderdag 4 december maakt de rijdende studio zijn opwachting in Den Haag, waar de Stembus te vinden zal zijn op de Royal Christmas Fair op het Lange Voorhout. Bezoekers kunnen daar tussen 12.00 en 16.00 uur hun stem uitbrengen.

De Top 2000 zelf is uitgegroeid tot een van de populairste muzikale evenementen van het jaar. In de week tussen Kerstmis en Oudjaarsavond draait NPO Radio 2 de 2.000 meest geliefde nummers aller tijden. Vorig jaar bestond de top drie uit ‘Bohemian Rhapsody’ van Queen, ‘Fix You’ van Coldplay en ‘Hotel California’ van Eagles.

Royal Christmas Fair

De Royal Christmas Fair, waar de Stembus donderdag neerstrijkt, vindt dit jaar plaats van 4 tot en met 23 december. Het is alweer de tiende editie van de Haagse kerstmarkt. Volgens de organisatie wordt deze jubileumeditie nóg feestelijker en kleurrijker dan voorgaande jaren, met meer kunst, ambachtelijke kraampjes en winterse lekkernijen. De markt is dagelijks geopend van 12.00 tot 21.00 uur en trekt jaarlijks duizenden bezoekers naar het Lange Voorhout.